About me

How it all started

[🇨🇿 CZ for now] Od mala jsem se věnoval webům, nějaké jsem i vlastnil a prodal. Pomáhal jsem i se SEO, ale postupně jsem se zaměřil především na design (většinou weby pro zahraniční startupy z dribbble.com). Od roku 2012 jsem vždy vedl vedle designování i nějaký tým, díky tomu jsem více pochopil, že jde o výsledky a začal se soustředit na to, aby weby prodávali. V práci pro korporát jsme 2x selhali, nezvládali jsem to zmanagovat a dostat se ke konkrétní osobám, které rozhodovali o úspěchu projektu. Byli jsme jedni z prvních co jsme začali testovat už designy jako prototypy a díky tomu, se nám podařil ulovdomov.cz a začali jsme designovat Kiwi.com (jako Ents). Dělali jsme i nějaké kampaňové weby přes agenturu a e-shopy. Každý web v posledních letech potřebuje vždy mobilní verzi, takže člověk ví jak designovat mobilní aplikace, ale protože jsme neměli reference, nikdy jsme je nedělali. Brácha má proficio.cz tak díky tomu, trochu vím co je aktuální v marketingu.

Growing up with Kiwi.com

V Kiwi.com toho bylo hodně, tam jsem se učil jak fungovat v různě velkém týmu, komunikovat s managementem a produktově vést Search. Hodně jsem selhal, nebyl jsem zvyklý. Designoval jsem tam Search, produktově ho řídil, ale neuměl jsem to. Ani neměl na to privilegia, takže to byl spíš boj než řízení. Designoval jsem i celé nové Kiwi.com (jmenoval se projekt George), sbíral pro to data, sledoval uživatele. Nicméně padlo to chvíli před spuštěním bety, zpětně jsme to vyhodnotili, že tak velký projekt nemůže vznikat jen mezi CEO a Head of Design (tehdy já). To byl moment, kdy se v Kiwi.com řeklo, že už žádná revoluce, ale evoluce. Tehdy tam přišel David Tuč (ex Head of Design) a Roman Studený (PM Search) a nabral další researchy a designéry. Pro mě to byl skvělý moment. Viděl jsem jak vést design tým, přístupy druhých designérů, kteří byli více do teorie a UX. Taky jsem mohl hodně věcí konzultovat s Andrejem Kiripolským, který je skvělý UX researcher. Roman Studený dobře argumentoval, a hodně tlačil na rychlost i data. Díky tomu, mi přijde, že jsem hlouběji pronikl do AB testů i jak vyvíjet ve větších firmách. Rád jsem se věnoval i datům a vlastně nápad, který měl 1 větu jako zadání jsem validoval a vypsal pro i proti.

Future

Kam bych se rád dostal a role co mě baví je Product Designer. Ale v ČR to není moc běžné. Nicméně jsou to designéři, co myslí, jako Product Owner a dokážou tak nápady i designovat a validovat (ve Facebooku to dobře popsali v jejich Jobs sekci).

That’s it. God bless you 🙂